Michal Špaček

Amatérský šachista, profesionální ekonom

Vlakem do Polska a zpět – Praha

[28.11.2018 08:30:00]

Úterý 16. 10. 2018 Trochu mě tlačí v žaludku včerejší žebra od Lva, takže se střídavě probouzím i spím (zkrátka jako obvykle), v 6:45 mě probudí budík. Spustím počítač, vlezu si pod sprchu a umyju si hlavu. Pak se mrknu, jak si stojím v porovnání s benchmarkem (tentokrát trochu hůře – pro oba fondy) a vyrazím na kešky. Za světla se hledají mnohem lépe než za tmy a tak najdu čtyři, než se vrátím do penzionu na snídani v osm.

Když přijde Vojta, tak mu vykládám, proč je životně důležité, abych odlovil ještě dvě keškové výzvy v poněkud průmyslové čtvrti za nádražím. Je to však dobrák, tak se nechá přesvědčit a brzy po snídani vyrazíme z penzionu s kufry na autobus číslo patnáct, který nás zaveze až k zastávce „Nadjezd“. Tam poměrně snadno odlovím výzvy (jejichž splnění jsme se však věnovali několik let) a pak jdeme pěšky na nádraží, přičemž cestou odlovíme další keš u supermoderně vypadajícího autobusového terminálu. Máme ještě spoustu času, tak si dáme věci do úschovy, odlovíme kešku na nádraží (přičemž porušíme drážní předpisy) a jdeme pěšky do města mrknout na Gočárovu třídu. Cestou najdeme další dvě kešky.

Jenže pak už přibývá šachistů v protisměru, tak jdeme zpět a do vlaku, kde s námi tentokrát nastoupila i Česká televize. Podaří se nám jí mistrně vyhnout – letos tedy neprezentuji žádné moudrosti o tunelech a neviditelných figurkách.

Jedenáctou partii hraji na stole číslo dvacet černými proti Danielu Plškovi z Brna. Tentokrát překonám všechny rekordy, když remízujeme v šestém tahu. Pak zkoušíme dohrát partii jenom jako, načež se ukáže, že hraji ještě hůře, než jsem čekal, a Dan Plšek (který s šesti body skončí 41.) z Brna udělal přijetím remízy pořádnou chybu.

Tak tedy do jídelního vozu s Vojtou a skupinou Hrubý, Bajcár na brzký řízek, a když se vůz začne plnit, tak koupíme láhev vína a jdeme do kupé. Tam nás záhy navštíví Jean s Thomasem s další láhví vína. Vlak zatím jede z Hradce do Chocně, tam přehodí lokomotivu a přes Pardubice (jedeme přes ně už podruhé) tentokrát vyrazí na Lysou nad Labem.

Jean s Thomasem dostanou hlad a chtějí na oběd. Sbalíme tedy prázdné láhve, že si sedneme v jídelním voze. Jenže tuto ideu dostali i jiní před námi, tak jen koupíme další láhve (zjistíme, že došel Sauvignon s Lacertou) a jdeme zpět do kupé, kde nás po obědě najdou (samozřejmě s další láhví vína) Jean a Thomas. Martin Hrubý cituje výsledky. Nejvíce z nás uhrál Jean (6,5 bodů), my s Thomasem máme po šesti, Vojta 4,5 stejně jako Pepa Bára.

Naneštěstí nevyhrál Alexandr King, čímž Pavel Matocha přišel o bombastické titulky. Navrhuji, že by se mohlo dát něco typu: „King šachovému vlaku nekraloval.“ Místo toho však vyjde: „King je král, ale West je best“. Rovněž se dozvíme, že já jsem v šachově luštitelské soutěži vyluštil z osmi dořešených úloh trefil správně jen čtyři (což stačilo na 7. – 13. místo), zatímco Vojta tři.

Když se pak v Praze mírně nachmelení vynoříme z vlaku a jdeme na vyhlášení, Thomas nejde, jelikož večer se chystá hrát poker. Šachisté si fotí Vlastimila Horta, co přišel vlak pozdravit. Na slavnostním vyhlášení se dozvíme, že vyhrál West Guy, největší skokan v turnaji byl Broume Antoine, Varley Nicolas (desáté místo) stále ještě nepožádal o ruku Anežku, nejlepším Čechem skončil Ladislav Winkelhöfer a nejlepší juniorkou byla Alexandra Paulsen, co jsme s ní včera ve trojici hráli.

Pak Günther Hälsig jako hráč veterán všem poděkuje, Vojta si s Jeanem dají ještě skleničku a já jedu domů vystřízlivět a vrátit se zpět do reality.

 

zobrazeno(21930x) | příspevky(8x)

formulář pro příspvěvky
kontrolní kód

příspěvky k článku

09.07.2019 06:01:01 | Customer supporter

 I really appreciate this informational post that you have shared, your way of presenting the things is pretty amazing. Recently I came across a site that provides the best customer support of different businesses. 

09.07.2019 05:59:23 | Customer supporter

 I really appreciate this informational post that you have shared, your way of presenting the things is pretty amazing. Recently I came across a site that provides the best <a href="https://AllCustomerCareNumbers.com">customer support</a> of different businesses. 

20.05.2019 02:28:20 | samuelddarden

 Hi, after reading this awesome piece of writing I am too happy to share my knowledge here with colleagues. zombs royale

08.03.2019 13:08:58 | bambang

Thank you for sharing with us

You have a nice article

Do not forget to visit us Situs IDN Poker Online Indonesia Terpercaya

18.01.2019 18:16:57 | elivyano

 

القاضية للتنظيف شركة تنظيف بدبي شركة تنظيف بالشارقة شركة تنظيف بعجمان

شركة تنظيف مسابح في دبي من أفضل الشركات بدبي للتنظيف شركة تنظيف مسابح في دبي القاضية للتنظيف المسابح من أي تلوث شركة تنظيف مسابح في دبي القاضية للتنظيف تعتبر المسابح واحده من أهم الأماكن التي يتردد عليها الكبار والصغار خصوصا في فصل الصيف ، وبتالي لابد من الحفاظ علي نظفتها والتأكد من خلوها من اي بكتيريا حتي لا تؤثر علي صحة الإنسان ، واعتقد انه في هذه الحالة لابد من الاستعانة بإحدي اlhfd dkgd لشركات الرائدة في هذا المجال وتأتي في المقدمه شركة الإمارات وهي الأفضل علي الإطلاق في مدينة دبي للقيام بتنظيف المسابح والتأكد من خلوها من اي جراثيم او بكتريا .

 

شركة تنظيف مسابح في دبي من أفضل الشركات بدبي للتنظيف

 

02.12.2018 20:00:00 | Slušný anonym

Pane ekonome, děkuju za pěkné články! Koukám, že už i psaní hloupých komentářů je automatizované (Daveheller). Stroje nám berou práci!

29.11.2018 12:53:29 | Bouček Antonín

Hi, David! We don´t care about Care.

29.11.2018 05:37:13 | Daveheller

 Hi! I am Dave Heller, I work as a Senior Technician at the domain Email customer Care.com. We are providing technical and software Etc support customers, and also provide an instant solution to our customers in relation to all email issues. We work as an independent third party and affiliated with Microsoft Partners. You Can Contact us at Our Microsoft Outlook support by dialing our toll-free + 1-800-982-1502. To know more information about our services, click the Web-link. We are happy to help you

Untitled Document

starší články

www.praguechess.cz |
reserved by Pražská šachová společnost, o.s. | designed by pb | optimalized 1024x768 IE, FireFox