Vlastimil Chládek

ředitel Dopravních staveb Brno
milovník šachů, bowlingu a cyklistiky
spoluautor knihy Gens una sumus

U Pásků

[16.06.2020 08:05:00]

Mnoha lidem tento název nic neřekne, ale někteří z Vás zcela jistě zavzpomínají na legendární bleskový šachový turnaj v Brně.

Ano; po dlouhé roky první sobota v měsíci v devět hodin; restaurace pana Páska a neopakovatelná atmosféra šachových klání. Ze svých rychlých vzpomínek uvedu jen namátkou:
- nedotknutelný stolek šachové osobnosti a zde zároveň hlavního a jediného arbitra Honzy Kalendovského, u něho mohli sedět a volně diskutovat jen ti opravdu zasloužilí,
- velká koncentrace interesantních osobností kavárenského šachu v Brně. S každou z nich bylo zajímavé strávit u partie pár minut, zažít a užít si jejich povahu a originalitu. Byly jich za ty roky opravdu desítky,
- mimořádný člověk hospodský pan Pásek, sedmdesátník, ale svojí vizáží bývalého boxera nezapřel. Jednou jsem velmi spěchal na odpolední bowlingový turnaj, bratr za mě měl zaplatit, ale při placení nevěděl co jsem měl.Pan Pásek mu na to odpověděl: „Ale já ho musím vidět!“ On si totiž nikdy nepsal účty, obdivuhodně přesně si pamatoval co kdo měl. Ale musel hosta vidět, v tu chvíli mu jeho konzumace do písmene přesně naskočila,
- minimálně třetina hráčů a k tomu většina místních štamgastů neustále kouřila. Většinou okolo jedné jsem omámený a totálně načichlý kouřem vypadl z hospody U Pásků, trochu se oklepal, a jen tak sám pro sebe si řekl: „Tak zase za měsíc“. U auta jsem se převlékl a potom, podivně spokojený a unavený dál uháněl první sobotou v měsíci.

No, asi se ptáte na nějakou pointu těchto vzpomínek. Nedávno jsme se v Lipovci rozhodli, že ukončíme účast ve druhé lize. Bez mého bratra a dalších hráčů staré lipovecké gardy to vlastně ani nedávalo smysl. A že bychom se párkrát za sezónu sešli, povykládali a zablicali. A odtud už byl jen kousek k nápadu: „Spoj všechno dohromady; zkus oslovit Neklana, Břeťu a společně a v nové kvalitě oživte turnaj „U Pásků“! A ono se to protlo!Takže pátého září, a potom už dál a dál vždy první sobotu v měsíci se uskuteční turnaj U Pásků a to v salonku Bowlingu Brno. Věřím, že dokážu nabídnout velmi příjemné pohodové a neformální šachové prostředí a to ostatní už bude na hráčích, organizátorech a návštěvnících. Bylo by taky velmi senza, kdyby první turnaj pískal Honza Kalendovský. To je dnes asi všechno, případně se na cokoliv nejasného zeptejte Neklana, Břeti, mě anebo přímo tady.

Hezký den, Vlastík

P.S. Jestli se toto dostane k prodejci šachového materiálu, tak prosím o nabídku dvaceti souprav, včetně hodin (to jako, že to myslím fakt vážně ).

 

fotografie

zobrazeno(31115x) | příspevky(21x)

formulář pro příspvěvky
kontrolní kód

příspěvky k článku

05.08.2020 05:39:34 | Meaghan Johansen

 Thank you from halifaxlandscapingservices.ca

05.08.2020 05:37:43 | Meaghan Johansen

 great article, we enjoy it alot, if you have any problem to cut grass on your property you can reach us at 

05.08.2020 05:31:06 | Michael Smith

Thank you for shearing with us. appliance repair near me 

 

20.07.2020 05:04:59 | Croft

 Thanks for this awesome article. I was able to translate it which is awesome. If you speak english check out my websites!

 

www.onpointpaintingandmore.com

www.modernfloorsinc.net

www.hardwoodfloorseattle.com

www.drywallprosportland.com

www.legaccycontractor.com

www.roofercapecoral.com

 

07.07.2020 12:09:50 | Drywall Contractors Orlando

 Thank you for sharing it with us! Keep it up. For drywall contractors Orlando, do not hesitate to message at us (407) 707-9019 or visit our website https://drywallcontractorsorlando.net/

07.07.2020 12:08:25 | Drywall Contractors Orlando

 This is so inspiring! Thank you for sharing it to us. If you are looking for drywall contractors Orlando, do not hesitate to message us at (407) 707-9019 or visit our website https://drywallcontractorsorlando.net/. We provide the best drywall repair Orlando FL! - <a href"https://drywallcontractorsorlando.net/">Drywall Contractors Orlando FL</a>

02.07.2020 09:16:53 | Taniyakhan

 I think this is one of the most significant information for me. And i’m glad reading your article.

Gurgaon Escorts Service

24.06.2020 19:27:47 | Harry Nelson Pillsbury

Ještě uvidíme, bude záležet hlavně na počasí. Proti cigaretce venku, pokud je to skutečně jen pár kroků, nic nenamítám. Ovšem jen za předpokladu, že povládnou příjemné letní teploty. Postávat venku v dešti nebo mrazu jsem vždy odmítal a poté, co vešel v platnost protikuřácký zákon, se moje návštěvy pohostinských zařízení omezují z 90 % na soukromé kuřácké kluby.

24.06.2020 16:50:56 | Jaroslav Hájek

Zdravím všechny. Podpořím dobrou akci a 5. září z Chrudimi přijedu. Zase v 9,00, nebo raději v 10,00 hodin?Poznáte bouřku v Líšni? JH.

24.06.2020 16:47:29 | Jaroslav Hájek